Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF57-23.70625-PD
Part No.:
18QHTF57-23.70625-PD
Datasheet:
Aetrix18QHTF57-23.70625-PD.pdf
Description:
23.70625 MHz XO 1.8V 7.0X5.0 PD
Comments
18QHTF57-23.70625-PD Specifications
Frequency:
23.70625 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
22mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)