CTS-Frequency Controls 656P13204C3T
Part No.:
656P13204C3T
Datasheet:
Aetrix656P13204C3T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 132.0000MHZ LVPECL
Comments
656P13204C3T Specifications
Frequency:
132 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)