CTS-Frequency Controls 656P14454C2T
Part No.:
656P14454C2T
Datasheet:
Aetrix656P14454C2T.pdf
Description:
XTAL OSC XO 144.5000MHZ LVPECL
Comments
656P14454C2T Specifications
Series:
656P/L
Frequency:
144.5 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)