Samtec Inc. FFMD-10-D-10.00-01-L
Part No.:
FFMD-10-D-10.00-01-L
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
.050 CABLE PLUG
Comments
FFMD-10-D-10.00-01-L Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ FFMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
20
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")