Samtec Inc. FFMD-14-D-10.00-01-R
Part No.:
FFMD-14-D-10.00-01-R
Package:
Datasheet:
AetrixFFMD-14-D-10.00-01-R.pdf
Description:
.050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
Comments
FFMD-14-D-10.00-01-R Specifications
Connector Type:
Plug to Plug, Reversed
Number of Positions:
28
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
0.025" (0.64mm)
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")