Samtec Inc. HCMD-10-T-05.50-01-S-N-R
Part No.:
HCMD-10-T-05.50-01-S-N-R
Datasheet:
AetrixHCMD-10-T-05.50-01-S-N-R.pdf
Comments
HCMD-10-T-05.50-01-S-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)