Samtec Inc. HCMD-17-T-02.50-02-N-R
Part No.:
HCMD-17-T-02.50-02-N-R
Datasheet:
AetrixHCMD-17-T-02.50-02-N-R.pdf
Comments
HCMD-17-T-02.50-02-N-R Specifications
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
34
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)