Samtec Inc. IDSD-06-D-02.50-R
Part No.:
IDSD-06-D-02.50-R
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Comments
IDSD-06-D-02.50-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
IDSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:
12
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.208' (63.50mm, 2.50")