Samtec Inc. IDSD-07-D-08.50-T-G-R
Part No.:
IDSD-07-D-08.50-T-G-R
Comments
IDSD-07-D-08.50-T-G-R Specifications
Connector Type:
Socket to Socket, Reversed
Pitch - Connector:
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:
0.050" (1.27mm)
Length:
0.708' (215.90mm, 8.50")