CTS-Frequency Controls MXO45-2C-16M384000
Part No.:
MXO45-2C-16M384000
Datasheet:
AetrixMXO45-2C-16M384000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 16.384MHZ HCMOS TTL
Comments
MXO45-2C-16M384000 Specifications
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
5V
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)