CTS-Frequency Controls MXO45-2C-1M544000
Part No.:
MXO45-2C-1M544000
Datasheet:
AetrixMXO45-2C-1M544000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 1.5440MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45-2C-1M544000 Specifications
Frequency:
1.544 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)