CTS-Frequency Controls MXO45-2C-20M480000
Part No.:
MXO45-2C-20M480000
Datasheet:
AetrixMXO45-2C-20M480000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 20.4800MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45-2C-20M480000 Specifications
Frequency:
20.48 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
40mA
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)