CTS-Frequency Controls MXO45-2I-15M000000
Part No.:
MXO45-2I-15M000000
Datasheet:
AetrixMXO45-2I-15M000000.pdf
Description:
XTAL OSC XO 15.0000MHZ HCMOS TTL
Comments
MXO45-2I-15M000000 Specifications
Frequency:
15 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)