CTS-Frequency Controls MXO45HST-2C-2M457600
Part No.:
MXO45HST-2C-2M457600
Datasheet:
AetrixMXO45HST-2C-2M457600.pdf
Description:
XTAL OSC XO 2.4576MHZ HCMOS TH
Comments
MXO45HST-2C-2M457600 Specifications
Series:
MXO45HS
Frequency:
2.4576 MHz
Voltage - Supply:
5V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):
0.240" (6.10mm)