CUI Inc. PDSE1-S24-D15-M-TR
Part No.:
PDSE1-S24-D15-M-TR
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
AetrixPDSE1-S24-D15-M-TR.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 21.6~
Comments
PDSE1-S24-D15-M-TR Specifications
Series:
PDSE1-M (1W)
Package/Case:
10-SMD Module, 6 Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
34mA, 34mA
Power (Watts):
1.02 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%