CUI Inc. PESE1-S24-D12-M
Part No.:
PESE1-S24-D12-M
Package:
10-SMD Module, 6 Leads
Datasheet:
AetrixPESE1-S24-D12-M.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 3KV, 1 W, 21.6~26
Comments
PESE1-S24-D12-M Specifications
Series:
PESE1-M (1W)
Package/Case:
10-SMD Module, 6 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
42mA, 42mA
Power (Watts):
1.008 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
83%