CUI Inc. PQME1-S24-S12-S
Part No.:
PQME1-S24-S12-S
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixPQME1-S24-S12-S.pdf
Description:
DC-DC ISOLATED 1.5KV, 1 W, 22.8~
Comments
PQME1-S24-S12-S Specifications
Series:
PQME1-S (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Min):
22.8V
Voltage - Input (Max):
25.2V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
83mA
Power (Watts):
996 mW
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
73%