Recom Power R3M-483.3S/SMD
Part No.:
R3M-483.3S/SMD
Datasheet:
AetrixR3M-483.3S/SMD.pdf
Description:
3W DC/DC-CONVERTER 'ECONOLINE' S
Comments
R3M-483.3S/SMD Specifications
Series:
R3M (3W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
700mA
Power (Watts):
2.31 W
Voltage - Isolation:
1.6 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
77%