Samtec Inc. SFSD-10-28-H-03.26-S
Part No.:
SFSD-10-28-H-03.26-S
Datasheet:
AetrixSFSD-10-28-H-03.26-S.pdf
Comments
SFSD-10-28-H-03.26-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.272' (82.80mm, 3.26")