Samtec Inc. SFSDT-03-28-G-10.00-DR-NDX
Part No.:
SFSDT-03-28-G-10.00-DR-NDX
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixSFSDT-03-28-G-10.00-DR-NDX.pdf
Description:
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Comments
SFSDT-03-28-G-10.00-DR-NDX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ SFSDT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
6
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")