Samtec Inc. SFSDT-05-28-G-10.00-D-NDX
Part No.:
SFSDT-05-28-G-10.00-D-NDX
Datasheet:
AetrixSFSDT-05-28-G-10.00-D-NDX.pdf
Comments
SFSDT-05-28-G-10.00-D-NDX Specifications
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")