Samtec Inc. SFSDT-10-28-G-10.00-S
Part No.:
SFSDT-10-28-G-10.00-S
Datasheet:
AetrixSFSDT-10-28-G-10.00-S.pdf
Comments
SFSDT-10-28-G-10.00-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")