Samtec Inc. SFSS-06-28-G-03.25-S
Part No.:
SFSS-06-28-G-03.25-S
Datasheet:
AetrixSFSS-06-28-G-03.25-S.pdf
Comments
SFSS-06-28-G-03.25-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
6
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")