Samtec Inc. SFSS-10-28-G-09.80-D-NDS
Part No.:
SFSS-10-28-G-09.80-D-NDS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixSFSS-10-28-G-09.80-D-NDS.pdf
Description:
SINGLE ROW DISCRETE WIRE ASSEMBL
Comments
SFSS-10-28-G-09.80-D-NDS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ SFSS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.817' (248.92mm, 9.80")