Samtec Inc. SFSS-10-28-G-10.00-D-NDS
Part No.:
SFSS-10-28-G-10.00-D-NDS
Datasheet:
AetrixSFSS-10-28-G-10.00-D-NDS.pdf
Comments
SFSS-10-28-G-10.00-D-NDS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")