Samtec Inc. SFSST-10-28-G-03.94-D-NUS
Part No.:
SFSST-10-28-G-03.94-D-NUS
Datasheet:
AetrixSFSST-10-28-G-03.94-D-NUS.pdf
Comments
SFSST-10-28-G-03.94-D-NUS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.328' (100.08mm, 3.94")