Samtec Inc. SFSST-20-28-G-03.25-S
Part No.:
SFSST-20-28-G-03.25-S
Datasheet:
AetrixSFSST-20-28-G-03.25-S.pdf
Comments
SFSST-20-28-G-03.25-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")