SiTime SIT1602BC-22-25S-33.333330
Part No.:
SIT1602BC-22-25S-33.333330
Datasheet:
AetrixSIT1602BC-22-25S-33.333330.pdf
Description:
MEMS OSC XO 33.33333MHZ H/LVCMOS
Comments
SIT1602BC-22-25S-33.333330 Specifications
Frequency:
33.33333 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.2mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)