Samtec Inc. TCMD-22-D-12.00-01
Part No.:
TCMD-22-D-12.00-01
Package:
Datasheet:
AetrixTCMD-22-D-12.00-01.pdf
Description:
CABLE ASSEM 2MM 44POS M-M 12"
Comments
TCMD-22-D-12.00-01 Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
44
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
1.00' (304.80mm)