Samtec Inc. TFSD-05-28-H-10.00-T-NUX
Part No.:
TFSD-05-28-H-10.00-T-NUX
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixTFSD-05-28-H-10.00-T-NUX.pdf
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Comments
TFSD-05-28-H-10.00-T-NUX Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TFSD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")