Samtec Inc. TFSDT-07-28-G-10.00-D-NUS
Part No.:
TFSDT-07-28-G-10.00-D-NUS
Datasheet:
AetrixTFSDT-07-28-G-10.00-D-NUS.pdf
Comments
TFSDT-07-28-G-10.00-D-NUS Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")