CUI Inc. VASD1-S24-D12-SIP
Part No.:
VASD1-S24-D12-SIP
Datasheet:
AetrixVASD1-S24-D12-SIP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 1W
Comments
VASD1-S24-D12-SIP Specifications
Series:
VASD1-SIP (1W)
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Voltage - Output 2:
-12V
Current - Output (Max):
42mA, 42mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
80%