CUI Inc. VIBLSD1-S12-S24-DIP
Part No.:
VIBLSD1-S12-S24-DIP
Package:
14-DIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixVIBLSD1-S12-S24-DIP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 1W
Comments
VIBLSD1-S12-S24-DIP Specifications
Series:
VIBLSD1-DIP (1W)
Package/Case:
14-DIP Module, 5 Leads
Voltage - Input (Min):
11.4V
Voltage - Input (Max):
12.6V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
42mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
68%