Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF21-122.800-PD
Part No.:
18QHTF21-122.800-PD
Datasheet:
Aetrix18QHTF21-122.800-PD.pdf
Description:
122.8 MHz XO 1.8V 2.0X1.6 MM PD
Comments
18QHTF21-122.800-PD Specifications
Frequency:
122.8 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
28mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)