Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF22-67.918367-PD
Part No.:
18QHTF22-67.918367-PD
Datasheet:
Aetrix18QHTF22-67.918367-PD.pdf
Description:
67.918367 M XO 1.8V 2.5X2.0MM PD
Comments
18QHTF22-67.918367-PD Specifications
Frequency:
67.918367 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)