Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF32-18.8686-PD
Part No.:
18QHTF32-18.8686-PD
Datasheet:
Aetrix18QHTF32-18.8686-PD.pdf
Description:
18.8686 MHz XO 1.8V 3.2X2.5MM PD
Comments
18QHTF32-18.8686-PD Specifications
Frequency:
18.8686 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
22mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)