Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 18QHTF53-98.307-PD
Part No.:
18QHTF53-98.307-PD
Datasheet:
Aetrix18QHTF53-98.307-PD.pdf
Description:
98.307 MHz XO 1.8V 5.0X3.2 MM PD
Comments
18QHTF53-98.307-PD Specifications
Frequency:
98.307 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)