Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF21-122.167958-PD
Part No.:
25QHTF21-122.167958-PD
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Aetrix25QHTF21-122.167958-PD.pdf
Description:
122.167958 M XO 2.5V 2.0X1.6 PD
Shipping
Inventory:250
Comments
25QHTF21-122.167958-PD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
25QHTF21
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
122.167958 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
28mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)