Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF22-156.254687-PD
Part No.:
25QHTF22-156.254687-PD
Datasheet:
Aetrix25QHTF22-156.254687-PD.pdf
Description:
156.254687 M XO 2.5V 2.5X2.0 PD
Comments
25QHTF22-156.254687-PD Specifications
Frequency:
156.254687 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)