Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF32-100.100-PD
Part No.:
25QHTF32-100.100-PD
Manufacturer:
Mercury Electronics Ind. Co. Ltd
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Aetrix25QHTF32-100.100-PD.pdf
Description:
100.1 MHz XO 2.5V 3.2X2.5 MM PD
Shipping
Inventory:250
Comments
25QHTF32-100.100-PD Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Series:
25QHTF32
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
100.1 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
28mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)