Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF32-190.000-PD
Part No.:
25QHTF32-190.000-PD
Datasheet:
Aetrix25QHTF32-190.000-PD.pdf
Description:
190.0 MHz XO 2.5V 3.2X2.5 MM PD
Comments
25QHTF32-190.000-PD Specifications
Frequency:
190 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
29mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)