Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHTF53-24.99875-PD
Part No.:
25QHTF53-24.99875-PD
Datasheet:
Aetrix25QHTF53-24.99875-PD.pdf
Description:
24.99875 MHz XO 2.5V 5.0X3.2 PD
Comments
25QHTF53-24.99875-PD Specifications
Frequency:
24.99875 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
22mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)