CTS-Frequency Controls 356C1500B4C2T
Part No.:
356C1500B4C2T
Datasheet:
Aetrix356C1500B4C2T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 150.0000MHZ HCMOS
Comments
356C1500B4C2T Specifications
Frequency:
150 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)