CTS-Frequency Controls 356C500B4I3T
Part No.:
356C500B4I3T
Datasheet:
Aetrix356C500B4I3T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCMOS
Comments
356C500B4I3T Specifications
Frequency:
50 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)