CTS-Frequency Controls 356P867B3I3T
Part No.:
356P867B3I3T
Datasheet:
Aetrix356P867B3I3T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 86.7000MHZ LVPECL
Comments
356P867B3I3T Specifications
Frequency:
86.7 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.073" (1.85mm)