CTS-Frequency Controls 357LB3I038M8800
Part No.:
357LB3I038M8800
Datasheet:
Aetrix357LB3I038M8800.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ HCMOS
Comments
357LB3I038M8800 Specifications
Frequency:
38.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
30mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)