CTS-Frequency Controls 358C1000B5C2T
Part No.:
358C1000B5C2T
Datasheet:
Aetrix358C1000B5C2T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ HCMOS
Comments
358C1000B5C2T Specifications
Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)