CTS-Frequency Controls 358L1485B4C2T
Part No.:
358L1485B4C2T
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Aetrix358L1485B4C2T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
Comments
358L1485B4C2T Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
358P/L
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
148.5 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVDS
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±30ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)