CTS-Frequency Controls 358L867B3C3T
Part No.:
358L867B3C3T
Datasheet:
Aetrix358L867B3C3T.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 86.7000MHZ LVDS
Comments
358L867B3C3T Specifications
Frequency:
86.7 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
65mA
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)