Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHTF21-80.3722-PD
Part No.:
3QHTF21-80.3722-PD
Datasheet:
Aetrix3QHTF21-80.3722-PD.pdf
Description:
80.3722 MHz XO 3.3V 2.0X1.6MM PD
Comments
3QHTF21-80.3722-PD Specifications
Frequency:
80.3722 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
26mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)